Novinky MŠ Laštůvkova

Školné:

• platí pouze rodiče dětí, které patří do skupiny vybraných profesí a jejichž dítě potřebuje nastoupit do MŠ
  • za dobu, kdy je MŠ uzavřena z důvodu epidemiologické situace , se úplata za vzdělávání neplatí. Po otevření MŠ bude sdělen rozsah období, za které školné nebude vybíráno. Platby budou vyúčtovány individuálně.

Stravné:

• zálohu na stravné platí všechny děti, které nastoupí do mateřské školy (do 15. dne v měsící)

Informace k provozu škol a školských zařízení od 12.4.2021:

- S účinností ode dne 12. dubna 2021 do odvolání tohoto mimořádného opatření se omezuje provoz mateřských škol podle školského zákona a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolní vzdělávání v MŠ s výjimkou:

• děti, které plní povinné předškolní vzdělávání s tím, že mohou být vzdělávány pouze v neměnných skupinách nejvýše 15 dětí
  • děti pracovníků ISZ a pracovníků mateřské školy

TOTO OPATŘENÍ 0PLATÍ DO ODVOLÁNÍ!

Informace o nástupu dětí do škol:

Nahlášení stravování:

• Od 12. 4. 2021 jsou nahlášeny na stravování všechny děti, které plní povinné předškolní vzdělávání. Pokud potřebujete dítě od 12.4. 2021 odhlásit, učiníte sami, individuálně, nejpozději do pondělí 12.4.2021 do 8,30 hodin.

Zvýšená hygienická opatření v souvislosti s COVID-19:

• Žádáme zákonné zástupce, aby do budovy MŠ vstupovali pokud možno pouze 1 dospělý doprovod dítěte a v prostorách MŠ se zdržovali pouze po dobu nezbytně nutnou! (PLATÍ I PRO ZAHRADU MŠ!)
  • Žádáme zákonné zástupce, aby při vstupu do budovy použili dezinfekci COVID-19 u vstupních dveří.
  • Žádáme zákonné zástupce, aby dětem nedávali do školky hračky, ani plyšové!
  • Žádáme zákonné zástupce, aby v případě výskytu příznaků spojovaných s nemocí Covid-19 nechali dítě doma! Učitelka je oprávněna nepřijmout dítě s příznaky nemoci do kolektivu MŠ.

Informace o aktuálních opatřeních sledujte na webových stránkách MŠ.

Manuál k provozu škol aktualizovaný od 6.4.2021:

Manuál testování:

Informace k provozu škol a školských zařízení od 29.3.2021

ke stažení zde:

Informace k provozu škol a školských zařízení od 22. března 2021 do 28. března 2021

ke stažení zde:

V odkazu "Dokumenty ke stažení" naleznete novou Přílohu k vnitřní směrnici upravující úplatu za předškolní vzdělávání/školné od 1.9.2021 - 31.8.2022.

Informace k zápisu do MŠ

- k předškolnímu vzdělávání do MŠ Laštůvkova 57/59 na školní rok 2021/2022 naleznete v odkazu "Zápis do MŠ 2021/2022".

Zápis na prázdninový provoz 2021

Bližší informace k zápisu a provozu MŠ Brno - Bystrc v době hlavních prázdnin školního roku 2020/2021 naleznete v odkazu "Prázdninový provoz 2021"

Vzhledem k malému počtu nahlášených rodičů na odběr stravy z mateřské školy (zájem 4 rodiče ze 182), mateřská škola poskytovat stravu nebude.

Děkujeme za pochopení.

Dle nařízení vlády ze dne 26.2.2021 bude mateřská škola

od 1.3.2021 UZAVŘENA do odvolání.

(viz. odkaz níže)

Děkujeme za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.

Kolektiv MŠ

• Úkoly pro děti, které plní povinné předškolní vzdělávání, budou na www.stránkách v sekci: "Distanční vzdělávání".
  • Rodiče, kteří budou potřebovat žádat o OČR: Mateřská škola již nevystavuje potvrzení o uzavření školy, ale rodič si vytiskne formulář a sám si jej vyplní. (viz. odkaz níže)

Kontakt:

Mgr. Dagmar Procházková