Novinky MŠ Laštůvkova

Novinky MŠ Laštůvkova

ke stažení zde: 

Karanténní opatření třídy "A" od 10.12.2021

     Vzhledem k tomu, že vyhodnocené děti MŠ Laštůvkova, třída "A", byly do dne  8.12.2021 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly u sdělených kontaktů epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně 7 dní od data posledního kontaktu. Povinnost podrobit se karanténě a RT-PCR testování se nevztahuje na osoby, kterým uplynulo nejméně 14 dní od ukončení očkování, a na osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dní od data diagnostického pozitivního testu.

JE NUTNÉ, ABY SE RODIČE ŘÍDILI POKYNY KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE 

(viz. níže)

Karanténní opatření třídy "A" od 3.12.2021

     Vzhledem k tomu, že vyhodnocené děti MŠ Laštůvkova, třída "A", byly dne 3.12.2021 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly u sdělených kontaktů epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně 7 dní od data posledního kontaktu.

Povinnost podrobit se karanténě a RT-PCR testování se nevztahuje na osoby, kterým uplynulo nejméně 14 dní od ukončení očkování, a na osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19 v době ne delší než 180 dní od data diagnostického pozitivního testu.

JE NUTNÉ, ABY SE RODIČE ŘÍDILI TĚMITO POKYNY KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE:

Karanténní opatření stanovené ve smyslu §2 odst. z.č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se nařizují v minimální délce 7 dní od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Karanténní opatření zahrnují:

  • domácí karanténu minimálně po dobu 7 dnů, tedy do 10.12.2021 včetně (dle data posledního kontaktu)
  • vyšetření RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 v rozmezí 5. - 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou
  • pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek RT-PCR z odběru bude negativní, karanténa končí po uplynutí 7. dne (včetně) od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou
  • pokud osoba v karanténě nepodstoupí RT-PCR ani v období 7. - 14. dne od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a bude bez klinických příznaků, ukončí se karanténní opatření po 14 dnech od posledního kontaktu

Po zadání kontaktu žáka do databáze karantén (zadává mateřská škola), je na poskytnuté telefonní číslo odeslána automatická SMS s odkazem na sebetrasující formulář. Po jeho řádném vyplnění je dotyčnému automaticky vygenerována e-žádanka na PCR test. Dle nabídky různých odběrových míst lze absolvovat odběr výtěrem z nosu, z krku, vyplivnutím slin do zkumavky či výtěrem pod jazykem. Odběrové místo, kde si vytvoříte rezervaci, a způsob odběru si volíte sami. Na způsobu odběru se domlouvejte vždy na samotném odběrovém místě. Dle §2 odst. z.č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se nepřipouští možnost volby a individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli.

Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci bez návštěv osob, které nebydlí ve společné domácnosti. Není možné odcházet na mimoškolní aktivity apod. Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu, ...), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (přetrvávající vysoké horečky, ztížené dýchání apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě. Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s danou pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ti se považují za "kontakty kontaktů" a pouze v případě pozitivního RT-PCR testování by byla činěna další opatření i u nich.

Karanténa se nenařizuje ani osobám, které byly očkovány proti onemocnění COVID-19 s tím, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen "SPC") nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19. V případě výskytu příznaků onemocnění COVID-19 v následujících 14 dnech  od posledního úzkého kontaktu s pozitivně testovanou osobou se nařídí podstoupit RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a osobám s pozitivním výsledkem tohoto testu se nařídí izolace.

Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce COVID-19 ve společnosti Vás prosíme o předání tohoto sdělení osobám, které jste uvedli jako rizikový kontakt.

Karanténní opatření třídy "D" OD 3.12.2021

      Vzhledem k tomu, že vyhodnocené děti MŠ Laštůvkova, třída "D", byly do dne 29.11.2021 v kontaktu s osobou, která je COVID-19 pozitivní, byly u sdělených kontaktů epidemiologickým šetřením shledány důvody pro karanténní opatření na minimálně 7 dní od data posledního kontaktu.

Povinnost podrobit se karanténě a RT-PCR testování se nevztahuje na osoby, kterým uplynulo nejméně 14 dní od ukončení očkování a na osoby, které prodělaly onemocnění Covid-19 v době ne delší než 180 dní od data diagnostického pozitivního testu.

DŮLEŽITÉ!

Je nutné, aby se rodiče řídily těmito pokyny Krajské hygienické stanice:

Karanténní opatření stanovené ve smyslu §2 odst. 7 z.č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, se nařizují v minimální délce 7 dní od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.

Karanténní opatření zahrnují:

  • domácí karanténu minimálně 7 dnů, tedy do 6.12.2021 včetně (dle data posledního kontaktu)
  • vyšetření RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 v rozmezí 5. - 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou
  • pokud bude osoba v karanténě bez klinických obtíží a výsledek RT-PCR z odběru bude negativní, karanténa končí po uplynutí 7. dne (včetně) od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou
  • pokud osoba v karanténě nepodstoupí RT-PCR ani v období 7. - 14. dne od data posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou a bude bez klinických příznaků, ukončí se karanténní opatření po 14 dnech od posledního kontaktu

Po zadání kontaktu žáka do databáze karantén (zadává mateřská škola), je na poskytnuté telefonní číslo odeslána automatická SMS s odkazem na sebetrasující formulář. Po jeho řádném vyplnění je dotyčnému automaticky vygenerována e-žádanka na PCR test. Dle nabídky různých odběrových míst lze absolvovat odběr výtěrem z nosu, z krku, vyplivnutím slin do zkumavky, či výtěrem pod jazykem. Odběrové místo, kde si vytvoříte rezervaci a způsob odběru si volíte sami. Na způsob odběru se domlouvejte vždy na samotném odběrovém místě. 

Dle §2 odst.7 z.č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, se nepřipouští možnost volby individuálního rozhodování u koho test provést a u koho nikoli. 

     Při karanténě je nutné zůstat v domácí izolaci bez návštěv osob, které nebydlí ve společné domácnosti. Není možné odcházet na mimoškolní aktivity apod. Pokud by se objevily klinické příznaky (suchý kašel, teplota, zažívací obtíže, ztráta chuti a čichu,...), je nutno telefonicky kontaktovat ošetřujícího lékaře a konzultovat s ním svůj zdravotní stav. Pokud by se objevily závažné klinické příznaky (přetrvávající vysoké horečky, ztížené dýchání apod.), je nutné kontaktovat v případě nedostupnosti lékaře např. pohotovostní službu nebo linku 155 a předat informaci o probíhající karanténě.

     Karanténa se týká pouze osoby, která byla v úzkém kontaktu s danou pozitivní osobou, netýká se rodinných příslušníků. Ti se považují za "kontakty kontaktů" a pouze v případě pozitivního RT-PCR testování by byla činěna další opatření i u nich.

     Karanténa se nenařizuje ani osobám, které byly očkovány proti onemocnění COVID-19 s tím, že u očkování uplynulo od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen "SPC") schématu podle SPC nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19. V případě výskytu příznaků onemocnění COVID-19 v následujících 14 dnech od posledního úzkého kontaktu s pozitivně testovanou osobou se nařídí podstoupit RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 a osobám s pozitivním výsledkem tohoto testu se nařídí izolace.

     Z důvodu včasného zabránění dalšího šíření infekce  COVID-19 ve společnosti Vás prosíme o předání tohoto sdělení osobám, které jste uvedli jako rizikový kontakt.

 

Informace k provozu škol a školských zařízení od 10.5.2021

 

 

    

Kontakt:

Mgr. Dagmar Procházková

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tel.: 602 292 270

 

 

 

                                                                                                                 

Zřizovatel: Statutární město Brno
O násKontakt na školku